Akumulatory samochodowe Gdańsk
Nowości produktowe

Akumulatory ZAP Carbon EFB Gdańsk

0

Akumulatory ZAP Carbon EFB Gdańsk – Motoryzacja w ujęciu nowoczesnym staje się nierozerwalną częścią ludzkiego życia. Samochód bardzo często stanowi główny środek transportu wielu osób, szczególnie w kontekście poruszania się po mieście lub w jego obrębie. Współczesne samochody coraz częściej są wyposażone w system Start/Stop, zaś auta poruszające się po przestrzeniach miejskich wymagają innych akumulatorów, niż znane dotychczas.

Nowe potrzeby dają życie nowym technologiom i urządzeniom, które nie zawsze jednak są proste do wprowadzenia w życie kierowcy. Ogniwa AGM, dedykowane systemowi Start/Stop wymagają zazwyczaj większej inwestycji. Jednak ciekawą i równie wydajną alternatywą od nich są akumulatory EFB.

Akumulatory ZAP Carbon EFB Gdańsk

Z uwagi na dynamiczny rozwój warunków rynkowych a także wzrostu poziomu oczekiwań klientów, Dział Konstrukcyjno-Technologiczny grupy ZAP Sznajder Batterien S.A. postanowił zaproponować nową serię akumulatorów START-STOP ZAP Carbon EFB. 

Nowoczesny akumulator w przystępnej cenie

Akumulatory ZAP Carbon EFB stanowią balans pomiędzy klasycznym akumulatorem kwasowym, a nowocześniejszym, wykorzystywanym w samochodach wyposażonym w system Start/Stop akumulatorem AGM. Tego typu akumulator znajdzie swoje zastosowanie w pojazdach, które poruszają się najczęściej po mieście.

Są wykorzystywane w samochodach, które oprócz wyżej wspomnianego systemu korzystają też z innych urządzeń elektrycznych podczas jazdy. Ogromną zaletą akumulatorów EFB jest ich doskonała wydajność przy częstym włączaniu i wyłączaniu silnika i relatywnie niska cena.

W porównaniu do akumulatora kwasowego, ZAP EFB cechuje się dwukrotnie wyższą wytrzymałością cykliczną, co oznacza, że jest zaprojektowany na dwa razy więcej uruchomień silnika. Można go również zastosować jako zamiennik dotychczas używanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Według prognoz specjalistów, akumulatory EFB w przeciągu kilku najbliższych lat wyprą zupełnie klasyczne ogniwa kwasowe.

Nowość na rynku

Biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania klientów, zwiększenie ilości samochodów osobowych w przestrzeniach miejskich oraz chęć stworzenia wydajnego, bezpiecznego urządzenia w przystępnej cenie, na rynku pojawiła się nowa seria akumulatorów.

Akumulatory Carbon EFB od ZAP są wytwarzane w wersjach pojemnościowych: 50, 60, 62, 72, 77, 80, 85 oraz 100 Ah. Ich konstrukcja opiera się na na specjalnie dobranych dodatkach węglowych, dzięki czemu urządzenia są niezwykle trwałe i przygotowane na funkcjonowanie systemu Start/Stop w samochodach osobowych.

Producent wydłużył również cykliczną trwałość ogniwa, za pomocą nowoczesnej technologii sezonowania płyt akumulatora. Chociaż akumulatory Carbon EFB zostały stworzone przede wszystkim z myślą o współpracy z systemem Start/Stop, doskonale sprawdzą się również w zwykłych samochodach jako akumulatory klasy premium.

Warto również wiedzieć, iż akumulator ZAP EFB doskonale sprawdzi się także w trudnych warunkach pogodowych, szczególnie w przypadku mocnego mrozu. Zimowe poranki nie są wyzwaniem dla urządzenia, ponieważ Carbon EFB ma o 30% więcej mocy rozruchowej, niż standardowy akumulator serii PLUS. 

5/5 - (22 votes)

Zobacz także