Booster rozruchowy Gdańsk
Nowości produktowe

Booster rozruchowy Gdańsk – Jak działa ?

0

Każdy akumulator, szczególnie jesienią i zimą, może odmówić współpracy. Wbrew pozorom, narażone są na to nie tylko starsze modele samochodów. Co jeśli awaria akumulatora nastąpi nagle i uniemożliwi nam bardzo ważny wyjazd? Sytuacje takie zdarzają się wcale nierzadko – i pokazują, że zawsze warto mieć przy sobie booster rozruchowy.

Booster rozruchowy Gdańsk

 GBC700-PRO

GBC700-PRO 1000A / 10000 mAh

 

Aby udowodnić, jak ważnym akcesorium jest booster  wystarczy jedynie pokrótce omówić, jak działa – a działa na mniej więcej takiej samej zasadzie, jak chętnie wykorzystywany powerbank do telefonu (stąd alternatywna nazwa urządzenia – powerbank rozruchowy). Booster rozruchowy pozwala na uruchomienie akumulatora za pomocą zmagazynowanego wcześniej prądu. Oczywiście oznacza to, że takie urządzenie należy najpierw naładować, niemniej w większości przypadków, aby wygodnie naładować takie akcesorium, wystarczy podłączyć je w trakcie jazdy do gniazdka zapalniczki samochodowej.

Każdy booster rozruchowy jest wyposażony w kable rozruchowe – aby przesłać energię elektryczną z magazynu boostera do akumulatora (a tym samym uruchomić pojazd), wystarczy jedynie, zgodnie z instrukcją, podpiąć je w odpowiednie miejsca. Bez obaw – zapewniamy, że jest  to urządzenie proste w obsłudze i bardzo bezpieczne.

Booster rozruchowy wybór nie jest wcale jednak łatwy. Na rynku znajdują się bowiem urządzenia produkowane przez różne firmy, a także wielu różnych rodzajów. Nie każdy booster jest taki sam. W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu omówimy więc, czym różnią się od siebie wybrane rodzaje boosterów samochodowych, a także jak wybrać produkt odpowiedni dla naszych potrzeb.

Wielkość boostera rozruchowego ma znaczenie

Jeśli chodzi o rodzaje boosterów – różnice między nimi najłatwiej rozpoznamy po rozmiarach tych urządzeń. Urządzenie rozruchowe może być bardzo kompaktowe – ważyć zaledwie kilka kilogramów i cechować się niewielkimi rozmiarami – ale w ofercie sklepów oferujących tego typu produkty odnajdziemy też bez trudu znacznie większe propozycje. Jeszcze mniejszym produktem jest tak zwany jump starter. Swoimi rozmiarami nie przekracza on wcześniej już wspomnianego powerbanku do telefonu, a większość produktów tego typu oferuje możliwości równe tradycyjnym boosterom.

Jak się jednak okazuje, urządzenie rozruchowe może jednakże ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, a swoimi rozmiarami kilkakrotnie przewyższać urządzenie kompaktowe. Do tego bardzo często spotkać można także boostery z kompresorem, prostownikiem, a nawet bezbateryjne urządzenia rozruchowe. Tak duży wybór produktów z oczywistych przyczyn sprawia, że – szczególnie mniej doświadczeni – kierowcy mają często problemy ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie urządzenia rozruchowego. Czym kierować się, wybierając powerbank rozruchowy? Podpowiadamy:

Booster rozruchowy – jak wybrać, by nie żałować zakupu?

Na co zwracać uwagę wybierając booster rozruchowy? Przede wszystkim na nasze oczekiwania. Urządzenie kompaktowe będzie świetnym wyborem dla osób, które chcą upewnić się, że odpowiednie urządzenie będą miały zawsze pod ręką w domu. Pamiętajmy natomiast, że booster o większych wymiarach z reguły cechuje się także większą pojemnością. Oznacza to, że pozwoli on uruchomić więcej pojazdów, a także wytrzyma dłużej bez ładowania. Natomiast jump starter może być dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących i wymagających maksymalnej mobilności. Jako urządzenie niewiele większe, niż powerbank, zmieści się ono nie tylko w bagażniku, ale i w torebce, dzięki czemu można zabrać je w każdą podróż. Jeśli nie wiemy, jaki konkretny model będzie dla nas najlepszy – zwróćmy uwagę na opinie innych kierowców pojazdów podobnych do naszego

Oczywiście, nie bez znaczenia są także parametry boostera. Do najważniejszych należą pojemność baterii, a także wartość prądu rozruchowego. Warto odpowiednio dopasować je do silnika pojazdu – dla przykładu, diesel i inne silniki wysokoprężne do uruchomienia się będą potrzebowały prądu o większej wartości, niż “benzyniaki”.

Pamiętajmy, że booster rozruchowy wyposażony dodatkowo np. w kompresor zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Można nawet powiedzieć, że w jednej cenie uzyskujemy dwa urządzenia.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także