Akumulatory przemysłowe BPOWER Gdańsk
Nowości produktowe

Na jakich zasadach działają akumulatory przemysłowe?

0

Niezawodna metoda na zmagazynowanie energii? Znajdujące się w ofercie akumulatory BPOWER w wersji przemysłowej wykonuje się w różnej technologii, dzięki czemu charakteryzują się one różnorodnymi właściwościami, co świadczy o ich przeznaczeniu do konkretnego zastosowania. Jakie akumulatory wybrać? W poniższym artykule, postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Akumulatory przemysłowe BPOWER – budowa

 

Akumulatory do UPS firmy BPOWER  w zależności od typu różnią się budową:

  • Akumulatory AGM – wykonuje się je według standardu VRLA. Tworzą je ołowiowe płyty, jak i umieszczone maty pomiędzy nimi (spełniające rolę separatorów), zaś do nich wlany jest elektrolit,
  • budowa akumulatorów żelowych jest bardzo podobna, jednakże tutaj elektrolitem jest żelowa forma kwasu siarkowego,
  • akumulatory typu Pure Lead – wykonuje się je w technologii płyt z czystego ołowiu – mają bardzo cieniutkie ołowiowe płyty, zaś elektrolit umieszczony jest w szklanej macie,
  • akumulatory litowe przemysłowe – w tego typu bateriach elektrolit umieszczony jest między spiralami katodowo-litowymi.

Na jakich zasadach działają akumulatory przemysłowe?

Akumulatory zasilające (Sprawdź ofertę tutaj: https://sklep-baterie.com.pl/akumulatory-zasilajace.html ) działają na różne sposoby – potrafią przyjmować energię, czyli są one ładowane i później ją oddają, czyli pracują do chwili zatrzymania wybranej aplikacji. W czasie ładowania elektryczna energia przerabiana jest na chemiczna, a dzięki temu akumulatory BPOWER przyjmują rolę źródła prądu. Z kolei zaś pracując, akumulator oddaje prąd, co powoduje jego rozładowanie.

Odwiedzając sklep z akumulatorami, natrafimy przede wszystkim na serię BPE. Są to podstawowe baterie AGM mające żywotność do 9 lat. Te akumulatory BPE są przeznaczone do pracy z zasilaczami UPS, w systemach przeciwpożarowych, systemach alarmowych czy też w kasach fiskalnych.

Akumulator do UPS

Kolejny możliwy zakup, to akumulatory serii BV mające wytworność do 9 lat wg. tak zwanej klasyfikacji Eurobat. Przeznaczone są przede wszystkim do pracy z zasilaczami UPS. Akumulatory tej serii w przypadku standardowych gabarytów odznaczają się mniejszą wewnętrzną rezystencją, za sprawą czego posiadają lepszą pojemność i doskonałą charakterystykę rozładowania stałą mocą i sporym prądem.

Następna seria to BPL. Są to akumulatory do zasilania awaryjnego mające żywotność nawet do 12 lat użytkowania według tak zwanej klasyfikacji Eurobat. Zostały stworzone z myślą o buforowej pracy w aplikacjach, które wymagają bardzo długiej żywotności. Odznaczają się dosyć niską wewnętrzną rezystancją oraz bardzo długim czasem ciągłej pracy.

 

Bpower

 

Ostatnią serią, są akumulatory BCL, które odznaczają się żywotnością zakładaną do 600 cykli z głębokością rozładowania do 80 procent. Akumulatory te zostały stworzone z myślą o cyklicznej pracy. Są one uodpornione na częste cykle rozładowania oraz ładowania. Sprawdzą się bardzo dobrze w roli autonomicznych źródeł zasilania w każdym typie urządzeń przenośnych oraz mobilnych. Dzięki czemu są tak naprawdę uniwersalne, a my możemy ich używać w dowolnych warunkach, bez obawy o uszkodzenie, czy szybkie rozładowanie.

Seria akumulatorów zasilających marki Bpower

4,8/5 - (9 votes)

Zobacz także