Niezawodna metoda na zmagazynowanie energii? Znajdujące się w ofercie akumulatory BPOWER w wersji przemysłowej wykonuje się w różnej technologii, dzięki czemu charakteryzują się one różnorodnymi właściwościami, co świadczy o ich przeznaczeniu do konkretnego zastosowania. Jakie akumulatory wybrać? W poniższym artykule, postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.
Akumulatory przemysłowe BPOWER – budowa
Akumulatory do UPS firmy BPOWER w zależności od typu różnią się budową:
- Akumulatory AGM – wykonuje się je według standardu VRLA. Tworzą je ołowiowe płyty, jak i umieszczone maty pomiędzy nimi (spełniające rolę separatorów), zaś do nich wlany jest elektrolit,
- budowa akumulatorów żelowych jest bardzo podobna, jednakże tutaj elektrolitem jest żelowa forma kwasu siarkowego,
- akumulatory typu Pure Lead – wykonuje się je w technologii płyt z czystego ołowiu – mają bardzo cieniutkie ołowiowe płyty, zaś elektrolit umieszczony jest w szklanej macie,
- akumulatory litowe przemysłowe – w tego typu bateriach elektrolit umieszczony jest między spiralami katodowo-litowymi.
Na jakich zasadach działają akumulatory przemysłowe?
Akumulatory zasilające (Sprawdź ofertę tutaj: https://sklep-baterie.com.pl/akumulatory-zasilajace.html ) działają na różne sposoby – potrafią przyjmować energię, czyli są one ładowane i później ją oddają, czyli pracują do chwili zatrzymania wybranej aplikacji. W czasie ładowania elektryczna energia przerabiana jest na chemiczna, a dzięki temu akumulatory BPOWER przyjmują rolę źródła prądu. Z kolei zaś pracując, akumulator oddaje prąd, co powoduje jego rozładowanie.
Odwiedzając sklep z akumulatorami, natrafimy przede wszystkim na serię BPE. Są to podstawowe baterie AGM mające żywotność do 9 lat. Te akumulatory BPE są przeznaczone do pracy z zasilaczami UPS, w systemach przeciwpożarowych, systemach alarmowych czy też w kasach fiskalnych.
Kolejny możliwy zakup, to akumulatory serii BV mające wytworność do 9 lat wg. tak zwanej klasyfikacji Eurobat. Przeznaczone są przede wszystkim do pracy z zasilaczami UPS. Akumulatory tej serii w przypadku standardowych gabarytów odznaczają się mniejszą wewnętrzną rezystencją, za sprawą czego posiadają lepszą pojemność i doskonałą charakterystykę rozładowania stałą mocą i sporym prądem.
Następna seria to BPL. Są to akumulatory do zasilania awaryjnego mające żywotność nawet do 12 lat użytkowania według tak zwanej klasyfikacji Eurobat. Zostały stworzone z myślą o buforowej pracy w aplikacjach, które wymagają bardzo długiej żywotności. Odznaczają się dosyć niską wewnętrzną rezystancją oraz bardzo długim czasem ciągłej pracy.
Ostatnią serią, są akumulatory BCL, które odznaczają się żywotnością zakładaną do 600 cykli z głębokością rozładowania do 80 procent. Akumulatory te zostały stworzone z myślą o cyklicznej pracy. Są one uodpornione na częste cykle rozładowania oraz ładowania. Sprawdzą się bardzo dobrze w roli autonomicznych źródeł zasilania w każdym typie urządzeń przenośnych oraz mobilnych. Dzięki czemu są tak naprawdę uniwersalne, a my możemy ich używać w dowolnych warunkach, bez obawy o uszkodzenie, czy szybkie rozładowanie.