Akumulatory AGM Gdańsk
Nowości produktowe

Akumulatory AGM Gdańsk – zalety, wady, ładowanie

0

Nar rynku coraz większą popularnością cieszą się akumulatory AGM Gdańsk, przyczynia się do tego fakt, że po naszych drogach porusza się coraz więcej samochodów wyposażonych w system start-stop, w którym nie spotkamy typowego akumulatora rozruchowego. W samochodach z systemem start stop występują dwa typu akumulatorów: EFB i AGM, pierwszy możemy znaleźć w samochodach w których akumulatora zamontowany jest pod maską, AGM-y nie lubią wysokich temperatur, więc zazwyczaj montowane są w bagażniku lub kabinie pasażerskiej.

Akumulatory AGM Gdańsk – zalety, wady, ładowanie

Akumulatory AGM

Absorbent Glass Mat czyli tzw. AGM, to akumulator w którym elektrolit został „uwięziony” w separatorze wykonanym z włókna szklanego, który utrzymuje roztwór kwasu siarkowego jak w pampersie.

Dzięki temu włókna szklane stały się izolatorem oraz komponentem zatrzymującym ciecz przewodzącą prąd elektryczny, cienkie maty dają możliwość zastosowania większej ilości dodatnich i ujemnych płyt.

Akumulator AGM – atrybuty innowacyjnej technologii

Akumulatory AGM

  • Elektrolit nie wydostaje się z mat, cząsteczki ołowiu są blokowane, dzięki czemu płyta jest dokładniej zabezpieczona.
  • Płytki zawierają czysty ołów są dodatnie i ujemne, daje to możliwość sprawniejszego ładowania i rozładowywania, to znaczy, że działają duże prądy. AGM to baterie znacznie odporniejsze na głębokie rozładowania.
  • Zimowy rozruch staje się naprawdę łatwy. Akumulatory AGM, posiadają znacznie większe prądu rozruchowe niż podstawowe odpowiedniki wykonane w „zwykłej” technologii.
  • Chłonne maty szklane umieszczone między płytami akumulatora, wydajnie zabezpieczają przed wibracjami i wstrząsami w każdych warunkach, nawet najbardziej ekstremalnych.

Niedogodności akumulatorów AGM

  • Zwiększona waga
  • Wymagane jest specjalne urządzenie prostownicze
  • Wymaga ostrożności i uwagi podczas ładowania, a także podczas obsługi pojazdów niewyposażonych w przekaźnik ładowania.
  • Akumulatory AGM są bardzo podatne na przeładowanie obniżające ich sprawność.

Bezobsługowe akumulatory AGM – wymagania dotyczące ładowania

Akumulatory AGM Gdańsk, to baterie całkowicie szczelne w związku z tym, trzeba do ich ładowania używać specjalnych prostowników/ładowarek które posiadają tryb ładowania akumulatorów wykonanych w technologii AGM np. https://akumulatory-gdansk.pl/ladowarki-victron-energy-gdansk/.

Tryb AGM, to nic innego jak ograniczenie napięcia ładowania do wartości 14.7-14.9V, jest to napięcie przy którym nie zachodzi proces gazowania. Dla szczelnych akumulatorów w skrajnych przypadkach nadmiar gazów może grozić wybuchem. Pamiętajmy więc, że przy ładowaniu AGM-ów bardzo ważne jest sprawdzanie napięcia, lub zakupienie ładowarki automatycznej, która będzie to robić za nas!

Akumulatory AGM MOLL, Varta, Centra, Bosch, Fiamm

W ofercie firmy MotoCar znajduje się tutaj pełna gama urządzeń do ładowania akumulatorów tradycyjnych jak i tych, wykonanych w technologii AGM. Posiadamy również bogatą ofertę akumulatorów AGM, takich producentów akumulatorów jak: MOLL, Varta, Centra, Bosch, Fiamm.

5/5 - (6 votes)

Zobacz także