Akumulatory do kosiarki Gdańsk
Akumulatory do kosiarki Gdańsk
Nowości produktowe

Akumulator do kosiarki Gdańsk

0

Akumulator do kosiarki Gdańsk – Racjonalny wybór kosiarki związany jest z oceną jej właściwości technicznych i funkcjonalnych oraz cech trawnika, a także preferencji użytkownika. Podobnie należy postąpić w przypadku zakupu nowego akumulatora do kosiarek, zwracając uwagę na podstawowe parametry, takie jak: wymiary, pojemność, wartość napięcia czy biegunowość. Przy właściwym użytkowaniu i konserwacji, typowa bateria może działać przez trzy lub cztery lata, być może dłużej w cieplejszym klimacie. Mimo to ostatecznie dojdzie utraty mocy wyjściowej, zdolności do utrzymywania ładunku i startu. Warto, wówczas, zastanowić się nad zakupem baterii do kosiarki, która charakteryzować będzie się jak najlepszymi właściwościami i dłuższą żywotnością, co gwarantują tylko renomowani producenci i sprzedawcy akumulatorów.

Akumulator do kosiarki Gdańsk

W trakcie zakupu baterii do kosiarki, przede wszystkim, warto zainteresować się podstawowymi wartościami parametrów akumulatora, opisującymi jego właściwości i przeznaczenie. Na szczęście, biorąc pod uwagę napięcie, większość akumulatorów do kosiarek mieści się w znormalizowanym formacie 12 V. Istnieją dwie główne cechy, które należy dopasować, aby kosiarka mogła się uruchomić i niezawodnie ładować: biegunowość i prąd rozruchowy akumulatora.

  1. Biegunowość akumulatora do kosiarki. Baterie do kosiarki występują w dwóch odmianach (U1L i U1R). Grupa U1L ma biegun dodatni (+) w pobliżu lewego rogu, nad akumulatorem, natomiast, akumulatory grupy U1R mają biegun dodatni w prawym rogu. Chociaż wewnętrzna konstrukcja akumulatorów U1L i U1R jest identyczna, położenie biegunów ma decydujące znaczenie podczas instalacji akumulatora i podłączenia do instalacji elektrycznej kosiarki. Zainstalowanie akumulatora U1L w kosiarce wymagającej akumulatora U1R może być niemożliwe, ponieważ kable mogą nie dosięgnąć zacisków, a „rozciągnięcie” kabla akumulatora może doprowadzić do otarć izolacji i zwarcia.
  2. Prąd rozruchowy akumulatora (CCA). Kosiarka posiadająca większy silnik wymaga montażu akumulatora o większej mocy wyjściowej. Wartość prądu rozruchowego można znaleźć na etykiecie starej baterii. Wybór akumulatora kosiarki o zbyt niskim poziomie CCA może w ogóle nie uruchomić silnika lub, jeśli uda się ją odpalić, może dojść do przeciążenia baterii i szybszego jej zużycia. Z drugiej strony, akumulator z wyższą wartością CCA nie będzie miał problemów z uruchomieniem mniejszego silnika, ale nie zapewni żadnych dodatkowych korzyści.

Znajomość podstawowych parametrów akumulatorów do kosiarki nie jest koniecznością, dlatego poradą w wyborze jak najlepszej baterii służą wykwalifikowani i doświadczeni sprzedawcy akumulatorów do kosiarek w Gdańsku. Po zapoznaniu się ze specyfikacją posiadanego sprzętu, pomogą dobrać baterię do każdego modelu kosiarki ogrodowej czy odpowiedni akumulator do traktorka ogrodowego.  

Akumulatory do kosiarek: Gdańsk- gdzie można dokonać zakupu?  

Do zakupu akumulatorów do kosiarek w Gdańsku zapraszamy do sklepu stacjonarnego przy ul. Do Studzienki 28 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 i w soboty od 9 do 14 lub na stronę internetową. W obu przypadkach, nasi doświadczeni doradcy służą pomocą w wyborze właściwego modelu baterii, ponieważ zdają sobie sprawę, że nie należy on do łatwych rzeczy. Podczas zakupów online, sklep MotoCar Gdańsk gwarantuje szybką realizację zamówienia i natychmiastową wysyłkę produktu. W sytuacji, gdy pożądany model akumulatora jest aktualnie niedostępny w sklepie, zapewniamy szybkie dostarczenie go od producenta. Oferujemy konkurencyjne ceny akumulatorów do kosiarek w Gdańsku oraz zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług.  

4,8/5 - (34 votes)

Zobacz także