Adaptacja akumulatora Gdańsk
Poradnik Eksperta

Adaptacja akumulatora w Start Stop

0

Obsługa nowoczesnych samochodów nawet w takich czynnościach jak wymiana akumulatora wymaga konkretnej specjalistycznej wiedzy. Trzeba dokonać właściwego wyboru i prawidłowo zamontować baterię w pojeździe, nie wystarczy znać jej napięcie, pojemność, strony położenia plusów i minusów czy kształt zacisków. Obecnie na Pomorzu zapewniona jest prawidłowa adaptacja akumulatora, Gdańsk posiada na swoim terenie sklep, w którym specjaliści z firmy MotoCar chętnie pomagają kierowcom kupić idealnie dobrane urządzenie rozruchowe oraz prawidłowo je zamontować.

Posiadamy specjalistyczną wiedzę, jaki rodzaj baterii będzie optymalnym rozwiązaniem w danym przypadku, mając na uwadze jego konstrukcje oraz posiadane wyposażenie.   

Zapraszamy wszystkich z Gdańska i okolic do naszego sklepu:

Akumulatory Gdańsk – MotoCAR
ul. Do Studzienki 28
80-227 Gdańsk
 +48 533 976 338
motocargdansk@gmail.com

Adaptacja akumulatora Gdańsk w Start Stop

Adaptacja akumulatora do Start Stop

W nowoczesnych samochodach zamontowany jest komputer pokładowy, który zarządza zasilaniem znajdujących się w nich odbiorników oraz ładowaniem akumulatora, który musi posiadać odpowiednie gabaryty. Komputer odpowiednio rozdziela energię elektryczną, aby dotarła ona w pierwszej kolejności do uruchomienia silnika, układu kierowniczego, świateł a dopiero później do włączenia radia czy klimatyzacji.

Sterownik w nowych autach ma możliwość odłączania konkretnych obwodów zawsze zaczynając od tych, które odnoszą się do komfortu. Stan baterii jest kontrolowany przez odpowiedni sterownik, który ocenia jej trwałość. Jeśli akumulator nie działa poprawnie pojawia się odpowiedni komunikat i właściciel pojazdu zgłasza się z usterką do warsztatu. Mechanik korzystając z urządzenia diagnostycznego określa jej przyczynę, jeżeli problem będzie związany z niesprawną baterią zostanie ona wymieniona na nową.  

Jeżeli adaptacja akumulatora dotyczy pojazdów terenowych, łodzi czy quadów konieczna będzie bateria o zwiniętej płycie np. Optima Red TOP, czy AGM (Absorbent Glass Mat) to znaczy, że elektrolit wchłonięty jest przez maty z włókna szklanego, które znajdują się między ołowiowymi płytkami. Takie akumulatory gwarantują wyższą pojemność a także wytrzymałość i sprawność. Ponadto mogą być instalowane w różnych pozycjach bez obawy o wyciek elektrolitu. Adaptacja akumulatora Gdańsk w Start Stop nie stanowi problemu, obsługa sklepu nie tylko pomaga wybrać odpowiednią baterię AGM lub EFB, ale również dokona jej montażu w samochodzie.

Samodzielna instalacja akumulatora AGM może stanowić problem, ponieważ jego położenie nie musi dotyczyć miejsca pod maską. Adaptacja akumulatora w samochodach z systemem Strat Stop może nastąpić w kabinie pasażerskiej, często pod fotelem albo na przykład w bagażniku. Czas potrzebny na wymianę baterii jest o wiele dłuższy niż w przypadku klasycznego urządzenia.

Kodowanie akumulatora Gdańsk w systemie Start-Stop

Kodowanie akumulatora w Start Stop

Instalując nowy akumulator do samochodu z systemem Strat Stop konieczne jest kodowanie akumulatora. Co to oznacza? Komputer pokładowy znajdujący się w samochodzie musi zostać poinformowany o montażu nowej baterii, ponieważ działa ona wspólnie z alternatorem a także rozrusznikiem, udostępniając energię elektryczną, prawidłowe ładowanie i dostosować ważne układy do podłączonego akumulatora. Takie czynności wymagają wiedzy zawodowej, prawidłowa adaptacja i kodowanie baterii w Gdańsku zapewni odpowiednie funkcjonowanie systemu Start Stop.  

4,9/5 - (8 votes)

Zobacz także