Jakie-informacje-zawiera-historia-pojazdu-gov
Poradnik Eksperta

Jakie informacje zawiera historia pojazdu gov?

0

Rozważając zakup używanego pojazdu, trzeba się do tego dobrze przygotować, poznać metody kontrolowania pochodzenia przedmiotu transakcji. Jakie informacje zawiera historia pojazdu gov? Obecnie na stronie internetowej na podstawie numeru VIN można sprawdzić historię pojazdu i stwierdzić, czy podane przez sprzedającego dane są zgodne ze stanem faktycznym. Sprawdzanie VIN GOV to bezpłatny dostęp do informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów i rejestrów zagranicznych.

Jakie informacje zawiera historia pojazdu gov?

Sprawdzanie historia pojazdu gov na podstawie numeru VIN, pozwoli na dostęp do takich informacji jak:

 • Ważność przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC
 • Poznanie, kim jest właściciel samochodu, czy jest on osobą fizyczną czy prawną
 • Ilu było właścicieli pojazdu od czasu zarejestrowania samochodu, motoru
 • Skontrolowanie czy pojazd nie został wyrejestrowany lub skradziony
 • Wszystkie niezbędne dane techniczne takie jak: moc i pojemność silnika, rodzaj paliwa itd.

Historia samochodu zawarta jest w numerze VIN

na który składa się 17 znaków, po których można poznać: markę samochodu, kraj, z którego pochodzi, parametry samochodu. Informacje dostępne na stronie internetowej: https://historiapojazdu.gov.pl/ są bardzo przydatne dla przyszłych kupujących pojazd. Poznanie historii samochodu pozwoli uchronić się przed zawarciem niekorzystnej transakcji. Ostatnie osiem cyfr numeru VIN stanowi historię samochodu nie tylko w kraju, ale również za granicą.Trzeba pamiętać o tym, że brak ważnego przeglądu technicznego a także ubezpieczenia OC samochodu uniemożliwia jego jeżdżenie po drogach. Usługa sprawdzanie VIN GOV jest całkowicie bezpłatna.

Jak znaleźć numeru VIN pojazdu?

  Sprawdzanie historii pojazdu na stronie internetowej gov, trzeba rozpocząć od poznania numeru VIN samochodu, który znajduje się najczęściej:

 • Na progach przy miejscu dla kierowcy
 • Z przodu na wewnętrznej ścianie pojazdu
 • Obok prawego amortyzatora
 • W prawej przegrodzie czołowej
 • Na prawym nadkolu
 • Na desce rozdzielczej
 • Komorze silnika.

Jeżeli nie można samodzielnie sobie z tym poradzić, warto zapytać mechanika samochodowego, który zna wszystkie miejsca z takimi danymi. Oprócz numeru VIN, trzeba wpisać na formularzu internetowym numer rejestracyjny auta i datę pierwszej rejestracji.   

Korzyści ze sprawdzania VIN GOV samochodu, motocykla

  VIN pojazdu zawiera dużo danych a historia samochodu posiada aktualne informacje wskazane powyżej. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby przeprowadzić bezpieczną transakcję zakupu, która w przyszłości nie będzie wiązała się z przykrymi konsekwencjami. Zakup samochodu nie jest tanim przedsięwzięciem, więc lepiej sprawdzić auto, które ma służyć przez wiele lat i cieszyć się komfortową jazdą.

Sprawdzanie VIN GOV można wykonać także w zakładce zawierającej dane zagraniczne, dzięki temu można poznać doniesienia z takich kategorii jak: złomowanie, kradzież, czy pojazd jest uszkodzony, powypadkowy, czy miał przekręcony licznik, czy nie został dopuszczony do ruchu i czy służył, jako taksówka. W historii samochodu może pojawić się ostrzeżenie oznaczone na czerwono, co będzie świadczyło na przykład, że samochód jest kradziony. Jeżeli nie figuruje w systemie pojawia się odpowiednia informacja.

akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe akumulator akumulatory akumulator samochodowy akumulatory samochodowe

5/5 - (26 votes)

Zobacz także