Jaki akumulator wybrać do zasilania pieca CO?
Jaki akumulator wybrać do zasilania pieca CO?
Poradnik Eksperta

Jaki akumulator wybrać do zasilania pieca CO?

0

Jaki akumulator wybrać do zasilania pieca CO? Mieszkania ogrzewane są w dzisiejszych czasach na wiele różnych sposobów. Domownicy chętnie korzystają z centralnego ogrzewania, jednak wymaga ono stałego zasilania energią elektryczną. Przy przerwach w dostawie prądu cały układ przestaje pracować, a dodatkowo w systemie mogą pojawić się usterki techniczne. Często zdarza się tak, iż układ musi być zregenerowany, a to wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Istnieje jednak pewna ochrona przed takimi zjawiskami, to zasilanie awaryjne.

Jaki akumulator do zasilania awaryjnego okaże się najlepszym wyborem?

Jeśli ktoś chce skorzystać z zasilania awaryjnego, powinien wyposażyć się najpierw w odpowiedni akumulator, dzięki któremu taki proces będzie mógł być zrealizowany. Instalacja awaryjnego zasilania może wykonywać pracę:

  • buforową,
  • cykliczną.

Zależnie od rodzaju wykonywanej pracy dobierze się właściwy akumulator. W razie wątpliwości korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty profesjonalnych sklepów z prostownikami oraz akumulatorami Akustrefa.pl. To właśnie w tych sklepach zatrudnieni są najlepsi specjaliści, którzy będą w stanie dobrać idealny akumulator gdańsk do zasilania pieca CO. Najlepszym wyborem w wielu przypadkach będą akumulatory w formie bezobsługowej. Cechują się podwyższoną szczelnością oraz łatwą i bezpieczną eksploatacją. Ich pracy nie trzeba przez cały czas kontrolować. Podczas ich produkcji korzysta się z dwóch podstawowych technologii: AGM oraz GEL. 

Odpowiednia moc oraz wydajność dobieranego akumulatora

Wybór akumulatora do zasilania pieca CO powinien być ściśle związany z jego wydajnością oraz mocą. Jeśli chodzi o moc użytkową powinna być ona jak najwyższa, poza tym warto rzucić okiem na tzw. moc przeciążeniową, dzięki czemu akumulator będzie całkowicie odporny na występujące podczas zasilania przeciążenia. Pojemność akumulatora powinna być dopasowana do użytkowanej instalacji, dlatego w tym przypadku warto bazować na wiedzy profesjonalistów zatrudnionych w sklepie MotoCar.

Wybór akumulatorów do zasilania pieców CO nigdy nie jest łatwy, zwłaszcza gdy ktoś nie obraca się w tej branży. Urządzenia muszą charakteryzować się wysoką odpornością na wibracje oraz wstrząsy, ponadto powinny być odporne na samowyładowania.

W zdecydowanej większości przypadków użytkownicy instalacji awaryjnego zasilania wybierają akumulatory AGM, które spełniają wszystkie powyższe funkcje i cechują się najlepszymi parametrami technicznymi. Tym samym instalacja będzie pracowała bez zarzutów, a zasilanie dotrze do celu.

4,1/5 - (7 votes)

Zobacz także