Jaki akumulator wybrać do kosiarki, traktorka ogrodowego?
Poradnik Eksperta

Jaki akumulator wybrać do kosiarki?

0

Pytanie, jaki akumulator do kosiarki czy traktorka ogrodowego zadaje sobie wiele osób. Wbrew pozorom jest to dość trudne pytanie. Ilość parametrów, na jaką należy zwrócić uwagę, jest spora, a nikt z nas nie chciałby uszkodzić swojego sprzętu. Jeśli nie zadbamy o niego w czasie zimy, bardzo możliwe, że będziemy zmuszeni zakupić nowy. Jaki akumulator do traktorka ogrodowego? Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Jaki akumulator wybrać do kosiarki, traktorka ogrodowego?

Wiele osób nie wie, czy wybrać sprzęt tańszej, lecz mniej znanej marki, czy postawić na znaną, lecz drogą firmę. Nasze wątpliwości mogą zostać rozwiane przez pracowników większości sklepów z kosiarkami. Pomogą nam oni wybrać odpowiedni sprzęt do naszej kosiarki. Zanim się jednak wybierzemy do sklepu, należy sprawdzić, parametry naszej kosiarki oraz to, w jakie urządzenie powinniśmy się zaopatrzyć. Takie informacje bez większego trudu będziemy mogli znaleźć na obudowie oraz w instrukcji obsługi. Możemy się także z nimi zapoznać na starym, zepsutym akumulatorze. Kupowanie sprzętu poniżej zalecanej przez producenta pojemności jest surowo zabronione. Na wycieczkę do sklepu możemy także zabrać nasz niesprawny akumulator. Bezpłatnie pracownicy sprawdzą, co jest z nim nie tak.

Podstawowe przyczyny rozładowania akumulatora do kosiarki

Pierwszym z błędów może być zostawienie podłączonego akumulatora do traktorka ogrodowego poza sezonem. Pomimo faktu, że kosiarka nie pracuje, to układ elektroniczny stopniowo rozładowuje akumulator. Są to bardzo małe liczby, które przy zwykłym użytkowaniu nie mają żadnego wpływu. Jednak kiedy weźmiemy pod uwagę okres kilku miesięcy, to zaczyna pojawiać się problem, którego skutkiem jest w pełni rozładowany akumulator.

Kolejnym problemem może być częściowe rozładowanie naszego sprzętu. Po wyjęciu akumulatora z kosiarki oraz zostawieniu go również nastąpi jego rozładowanie. Dzieje się tak za sprawą temperatury oraz wilgoci. Przed jego odłożeniem na półkę powinniśmy go w pełni naładować.

Ostatnią z przyczyn może być niepoprawne ładowanie. Dobór prądu oraz czas ładowanie bezpośrednio wpływa na nasz akumulator, dlatego należy na to zwracać szczególną uwagę.

Jak zadbać o akumulator do kosiarki?

Przede wszystkim należy pilnować, aby był naładowany. Jeśli mamy do czynienia ze sprzętem z płynnym elektrolitem, to możemy go ładować za pomocą ładowarki mikroprocesorowej czy prostownika. W przypadku rozwiązań GEL i AGM należy używać jedynie ładowarki. Najłatwiejszym sposobem, jakim zadbamy o akumulator, jest wykorzystanie mikroprocesorowej ładowarki. Jest to inteligentne urządzenie, które samo steruje ładowaniem. Dobrej jakości ładowarki bez większego problemu możemy zostawiać podłączone na długi czas, a naszemu akumulatorowi nic nie będzie się działo, nawet jeśli nie wyjmiemy go z kosiarki. Jest tak oczywiście dlatego, że w takich ładowarkach są zaimplementowane zabezpieczenia, które są odpowiedzialne za bezpieczne ładowanie. Taki sprzęt możemy zakupić za około 200 złotych, a jego używanie wydłuży żywotność naszego akumulatora nawet 3 razy. Wszyscy doskonale wiemy, ile kosztuje nowy akumulator, dlatego znacznie lepiej zakupić dobrą ładowarkę i zapobiec jego zniszczeniu.

Jak wszyscy widzimy, zakup nowego akumulatora do kosiarki wiąże się ze sporym zachodem. Jednak jeśli nie postąpimy pochopnie i poradzimy się profesjonalistów, to unikniemy dodatkowych kosztów. Warto także zdecydować się na dobrą ładowarką, gdyż zabezpieczy ona nasz akumulator. Przecież nikt z nas nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego działajmy z rozwagą.

5/5 - (12 votes)

Zobacz także