Akumulatory trakcyjne Gdańsk tworzone są w oparciu o różne technologie, dzięki czemu idealnie sprawdzają się one w różnych warunkach. Wybierając konkretną technologię w jakiej został wyprodukowany akumulator trakcyjny, należy więc najpierw przeanalizować wszystkie czynniki, które niejako wpływają na ostateczną decyzję w kwestii zakupu. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który pozwoli nieco rozjaśnić, jakiego typu baterie trakcyjne należy wybrać i dlaczego.
Akumulatory trakcyjne Gdańsk
Spis treści
Akumulatory można wykorzystywać w różnego rodzaju pojazdach i maszynach. Najczęściej są one spotykane w przypadku pojazdów elektrycznych typu melex, club car, wózków jezdniowych, holowników, platform, podnośników koszowych oraz maszyn czyszczących. Ponadto bardzo często wykorzystuje się je także w łodziach o napędzie elektrycznym oraz jachtach o napędzie spalinowym. Tego rodzaju akumulatory mogą być także z powodzeniem wykorzystywane w przypadku instalacji solarnych oraz w małych elektrowniach wiatrowych i wodnych, czyli we wszelkiego rodzaju źródłach energii odnawialnej. Inne miejsce wykorzystywania tych rozwiązań to na przykład systemy UPS, czyli wszelkiego rodzaju urządzenia wykorzystujące źródło energii. Akumulator trakcyjny wykorzystuje się też do zasilania różnego typu wózków widłowych.
Rodzaje akumulatorów trakcyjnych
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych akumulatorów, z uwagi na możliwość innego wykorzystania każdego z nich. Do najczęściej wybieranych zalicza się:
- klasyczne – w swoim działaniu wykorzystują elektrolit w postaci ciekłej. W przypadku tej kategorii produktowej bardzo często potrzebne jest wykorzystanie dodatkowych rozwiązań i specjalistycznych systemów zewnętrznych, które będą odpowiedzialne na przykład za mieszanie elektrolitu czy uzupełnianie wody,
- żelowe – baterie kwasowo-ołowiowe, bezobsługowe, które w swoim działaniu wykorzystują elektrolit w postaci żelu. Na tle innych propozycji wyróżniają się one znacznie większą ilością cykli oraz lepszym magazynowaniem energii. W przypadku tych rozwiązań nie występuje zjawisko gazowania, dlatego z powodzeniem można wykorzystywać je w przypadku zamkniętych przestrzeni – w marketach, halach itp.
- AGM – baterie w technologii AGM świetnie sprawdzają się w przypadku łodzi, jachtów, kamperów i pojazdów elektrycznych. Połączenie niskiego współczynnika rozładowania i bezobsługowości sprawia, że propozycje te są idealne do użytku sezonowego oraz wśród osób, które nie chcą kontrolować poziomu wody i innych parametrów związanych z użytkowaniem tychże produktów.
Wiodący producenci baterii trakcyjnych
Na rynku jest kilku producentów, którzy tworzą wysokiej jakości akumulatory głębokiego rozładowania. Jeden z nich to marka Trojan, która została założona w 1925 roku w Stanach Zjednoczonych. Firma największy rozgłos zdobyła w latach 60., kiedy podjęła się opracowania elektrycznego pojazdu dla golfistów. Drugim producentem znanym i cenionym w tej materii jest firma Crown Battery, która wywodzi się z Ameryki Północnej. Poszczególne produkty marki można spotkać w przemyśle kolejowym, morskim i motoryzacyjnym oraz w instalacjach energii elektrycznej. Trzecim producentem jest zaś amerykańska firma U.S. Battery, która od lat tworzy rozwiązania najwyższej jakości, dedykowane do różnego typu urządzeń, maszyn i pojazdów.