Akumulatory-motocyklowe-Gdansk
Akumulatory-motocyklowe-Gdansk
Nowości produktowe

Akumulatory motocyklowe Gdańsk

0

Nie każda osoba zmotoryzowana posiada samochód, niektórzy wolą podróżować motocyklami, co wiążę się w większości przypadków z podwyższonym poziomem adrenaliny i większym komfortem jazdy. Oczywiście motocykle muszą być wyposażone w odpowiednie akumulatory motocyklowe Gdańsk, tak aby móc nim ruszyć z miejsca. Gdańsk to najlepsze miejsce na zakupienie solidnych urządzeń rozruchowych, przeznaczonych do motocykli. Właściciele takich maszyn powinni skupić się na tym, aby zapewnić swoim motocyklom solidny rozruch, nawet mimo niezbyt dobrych warunków pogodowych. Na szczęście obecnie nie jest to trudne, ponieważ akumulatory do motorów są dostarczane przez najlepszych producentów na świecie.

Akumulatory motocyklowe Gdańsk

Akumulator motocyklowy można podzielić na wersję bezobsługową oraz obsługową. Oto podstawowe informacje na temat takich modeli:

Akumulatory w formie bezobsługowej

Użytkownicy nie muszą ich regularnie kontrolować (pod kątem technicznym). Sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach pogodowych, przeznaczone dla motocyklistów, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu na prace konserwacyjne. Akumulatory bezobsługowe charakteryzują się zastosowaniem nowoczesnych włókien i wzmocnionych podzespołów. Włókna szklane odpowiedzialne są za to, że akumulator jest bezobsługowy i elektrolit nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz akumulatora.

Tego typu akumulatory najczęściej wykorzystuje się na trasach rajdowych, miejskich oraz terenowych. Są niezwykle łatwe w montażu, chociaż zawsze na prośbę motocyklisty mogą się tym zająć pracownicy sklepu z akumulatorami motocyklowymi. W tym przypadku można się zdecydować zarówno na akumulatory AGM oraz żelowe. Polecani są tacy producenci jak: Yuasa, Banner, Bpower czy też Varta. Akumulatory są niezawodne na dłuższych trasach, nie rozczarują nikogo swoją wydajnością. Bezobsługowa wersja sprawdza się w okresie zimowym,

Akumulatory w formie obsługowej

Trzeba nadzorować ich stan techniczny oraz regularnie uzupełniać poziom elektrolitu. W tym przypadku zainteresowani mogą zdecydować się na zakup akumulatorów wykonanych w technologii Gel oraz AGM. Są mniej popularne niż akumulatory motocyklowe Gdańsk w wersji bezobsługowej, ale niemniej skuteczne i wydajne.

Takie urządzenia są produkowane przez znane marki, w tym przez: Yuasa, Fiamm, Bpower, Bosch czy też Banner. Urządzenia z tej kategorii lepiej spisują się w okresie podwyższonych temperatur, a więc np. wiosną oraz latem.

Jak widać motocykliści do wyboru mają dwie podstawowe propozycje, dlatego warto zbadać parametry techniczne swojego motocykla i na tej podstawie dobrać do niego idealny akumulator. Warto przeanalizować także to, po jakich terenach będzie się nim poruszało i w jakim okresie motocykl będzie najczęściej wykorzystywany.

Bazowanie na sprawdzonych produktach

Kupując akumulator do swojego motocykla należy bazować na sprawdzonych produktach, pochodzących od producentów, którzy są solidnie przetestowani i doskonale znani na polskim rynku. Niweluje się w ten sposób ryzyko kupna sprzętu o niepewnym pochodzeniu, który mógłby bardzo szybko się zepsuć. Pracownicy w sklepie MotoCar przedstawią zainteresowanym najważniejsze zalety poszczególnych akumulatorów do motocykli, a klientom na koniec pozostanie wybranie jednego produktu, który zostanie zamontowany w ich maszynie.

4,7/5 - (34 votes)

Zobacz także