Akumulatory Moretti I-Gel, LCD Gdańsk
Akumulatory Moretti I-Gel, LCD Gdańsk
Nowości produktowe

Akumulatory Moretti I-Gel, LCD Gdańsk

0

Moretti to polska firma specjalizująca się w produkcji części i akcesoriów do motocykli. Znajdują się wśród nich między innymi: akumulatory, żarówki, opony, dętki, gaźniki, cylindry, łańcuchy i reflektory. Produkty te można znaleźć w ponad 200 salonach i serwisach w całym kraju. 

Akumulatory Moretti I-Gel, LCD Gdańsk

Ważną część asortymentu firmy stanowią akumulatory. Produkowane są one z zachowaniem obowiązujących norm środowiskowych, a wszystkie sprzedawane modele obejmuje 12-miesięczna gwarancja. W ofercie Moretti są akumulatory pasujące do większości najpopularniejszych w Polsce marek jednośladów takich jak: Honda, Yamaha, BMW, Kawasaki, KTM, Aprilia, Suzuki, Husqvarna, Triumph, Junak, Romet i Barton. Dodatkowo znajdują się w niej produkty przeznaczone do skuterów Peugeot, Zipp, Piaggio oraz Vespa. Dostępne w sprzedaży akumulatory Moretti dzielą się na cztery podstawowe rodzaje i dostępne są w ponad 50 konfiguracjach.

Czym różnią się poszczególne rodzaje akumulatorów Moretti?

Najdłużej występującym na rynku typem są akumulatory kwasowo-ołowiowe. Wypełnione są one płynnym elektrolitem, którego ilość trzeba kontrolować i w razie potrzeby uzupełniać. Stosuje się je w starszych maszynach, które nie mają dużego zapotrzebowania na prąd. Natomiast akumulatory AGM to zdecydowanie nowocześniejsze urządzenia. W ich wnętrzu umieszczono maty z włókna szklanego, które następnie zostały zalane elektrolitem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą być montowane pod dowolnym kątem, są bardziej odporne na wstrząsy, posiadają wyższy prąd rozruchowy oraz dłuższą żywotność. Osobną kategorię stanowią akumulatory z LCD. W ich przypadku kluczową kwestią jest zastosowanie ekranu pozwalającego na monitowanie obecnego poziomu naładowania baterii, a także czasu pracy od ostatniego ładowania. Poza tym w przypadku znacznego rozładowania użytkownik informowany jest o tym fakcie sygnałem dźwiękowym.

Akumulatory I-GEL i ich zalety

Szczególnie warta uwagi jest czwarta seria nazwana I-GEL. To seria akumulatorów nazywanych także żelowymi, które wypełnione zostały gęstym elektrolitem. Uzyskuje się go poprzez dodanie do zwykłego kwasu krzemionki. Dodatek ten zmienia konsystencję mieszaniny na przypominającą żel. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka wycieku elektrolitu mogącego spowodować korozję po kontakcie z metalem. Przez to nie muszą być one montowane w tylko w pionowej pozycji. Ta cecha zwiększa liczbę maszyn, w których akumulatory I-GEL mogą być stosowane oraz poszerza liczbę potencjalnych zastosowań. Na ich uniwersalność wpływa również to, że są lżejsze od tradycyjnych odpowiedników.

 

Akumulatory-Moretti-Igel-lcd

Akumulatory-Moretti-Igel-lcd

Gęsta konsystencja zabezpiecza także elektrolit przed odparowywaniem co gwarantuje bezobsługowość urządzenia i brak konieczności jego okresowego uzupełniania. Dodatkowo zastosowanie takiej technologii przekłada się na to, że modele żelowe są bardziej odporne na wstrząsy. Żel bardzo dobrze absorbuje bowiem wszelkie wibracje. Sprawia to, że są bardziej praktyczne niż zwykłe akumulatory i świetnie sprawdzają się na przykład podczas jazdy w terenie. Z tego powodu są wykorzystywane nie tylko w motocyklach, ale również quadach. 

Żelowa konsystencja elektrolitu sprawia także, że tego typu urządzenia lepiej radzą sobie w zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Przekłada się to między innymi na brak problemów z odpalaniem zimą. Poza tym akumulatory Moretti I-GEL charakteryzują się dużym prądem rozruchowym oraz niskim stopniem samorozładowania. Dzięki temu bardzo dobrze nadają się na przykład do maszyn użytkowanych tylko sezonowo, takich jak kosiarki i odśnieżarki. Dodatkowo przekłada się to na ich większą żywotność. Stanowią przez to inwestycję na lata.

3,7/5 - (16 votes)

Zobacz także